top of page

Sen Hangi Frekanstan Yayın Yapıyorsun?


Çekim yasasına göre enerjisel olarak sürekli bir şeylerin yayınını yapmaktayız. Aynı radyo gibi belirli frekanslardan yapıyoruz bu yayını. Ve içsel olarak yaptığımız bu yayın dış dünyadaki gerçekliğimizi yaratıyor. Örneğin ben beceremiyorum yayını yapan biri bunun doğruluğuna kanıt olacak olaylar çekecek kendine. Ya da ben çok şanslı bir insanım diye yayın yapan biri de gerçekten şanslı gözüktüğü durumlar yaşayacaktır. Erkekler güvenilmezdir diye yoğun bir inancı olan bir kadın da bunun yayınını yapacak ve güvenle ilgili problemler yaşayacak, bu tarz erkekleri hayatına çekecek. Para kazanmak zordur inancı olan bir kişi de, buna kanıt olan işleri kendine çekecek ve yayını yapmaya devam edecek. Arkadaşlarına, çevresine ne kadar zor bir işi olduğunu, ne kadar uzun saatler çalıştığını, anlatıp duracak. Bu şekilde aynı yayını yapmaya devam edecek. Aynı yayını yaptıkça, para kazanmanın zor olduğu deneyimler yaşamaya devam edecek. Ta ki, bir gün bu oyundan sıkılıp, değiştirmeye karar verene kadar.

İçsel olarak yaptığımız bu yayınlar temelde 2 türlü oluyor. 1) Kendimizle ve dünya ile ilgili küçükken aldığımız kararlar doğrultusundaki inanç sistemlerimiz. (Az önce verdiğim örnekler gibi) 2) Odağımız yani olaylara hangi pencereden baktığımız. Örneğin bir kişi sürekli hayatında olmayanlara odaklanıp, bunun yayınını yapıyorsa, bunlar olmamaya devam edecek ve hatta bir süre sonra olanlar da azalmaya başlayacaktır. Ama aynı kişi bu pencereden bakmayı bırakıp, odağını hayatında nelerin olduğuna çevirse bir süre sonra var olanın daha da fazlası gelmeye başlayacaktır.

Otomatik pilotta yaşadığımızda yaydığımız frekans hep inanç sistemlerimiz ve bunun sonucunda oynamaya alışık olduğumuz roller doğrultusunda oluyor. Değişim için kaptan koltuğuna geçmemiz şart. Otomatik pilotta yaşamayı bırakıp, hangi frekanstan yayın yaptığımızı görmemiz ve beğenmediklerimizi değiştirmemiz mümkün. Nasıl mı? En başta odağını değiştirerek yeni ve istediğin bir frekanstan yayın yapabilirsin. Bu şekilde de yaşamak istediğin gerçekliği yaratabilirsin.

Çoğu zaman bu kadarı yeterli. Biraz sabırlı olursan ve günlük olarak bunun pratiğini yaparsan yani bilinçli olarak odağını istediğin frekansa çevirirsen, sandığından çok daha kolay olduğunu göreceksin. Eğer odağını çevirmek istediğin şeye hiç bir şekilde inanmıyorsan o zaman da, inanç sistemlerine bakmak yani çocukken aldığın kararlar doğrultusunda çalışmak iyi olacaktır kökten çözüm için ;) ama öncelikle odak değiştirmekle başlamanızı öneririm.

O zaman bir bak bakalım bugün odağın nerede? :)

Peki sen hangi frekanstan yayın yapmak istersin?

Bir de sevgili hocam Esra Banguoğlu'nun hep sorduğu şu çok değerli soruyu düşün:

"İstediğin frekanstan yayın yapsan kim olurdun, nasıl hissederdin, hayatın nasıl olurdu?

(Dikkat sadece bu sorunun kendisi bile frekans yükselticidir.) :)


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page