top of page

50 İstek Egzersizi :)


50 İstek Egzersizini canım hocalarım Esra ve Aykut Oğut sayesinde öğrenmiştim. Çok basit ve keyifli, bir o kadar da güçlü bir egzersiz.

*

*

Oturun şöyle güzel bir kahve belki hafif bir müzik eşliğinde yapın bu egzersizi. 50 tane olmasını istediğiniz niyetinizi yazın. Düşününki sanki evrenin katoloğundan seçim yapıyorsunuz ve beğenip almak (deneyimlemek) istediklerinizin listesini yapıyorsunuz. Evrenin katoloğundan seçtiğiniz için sınırsız bir katolog olduğunu kendinize hatırlatın. Uçmak serbest :) Büyük küçük aklınıza gelen, olmasının fikri bile sizi heyecanlandıran, iyi hissettiren ne varsa bulup yazın. Ve bir kaç ay sonra tekrar bakmak üzere listenizi saklayın.

*

*

Nasılı kısmına hiç karışmayın çünkü o kısım evrene ait.Buradaki heyecan kelimesi çok önemli çünkü yaratımın kaynağı o heyecan enerjisinden geçiyor. Bu yüzden egzersizin sonunda yazdıklarınızın sizi iyi hissettirdiğinden, heyecanlandırdığından emin olun.

*

*

Bu egzersiz sayesinde hem istekleriniz konusunda netleşiyorsunuz hem de heyecan ile birlikte yaratım enerjisini deneyimliyorsunuz.

*

*

Ben uzun zamandır neredeyse her sene bunu yapıyorum. Ve her seferinde dönüp listeme baktığımda çıkan sonuca şaşırıyorum. Çünkü ya listenin tamamı olmuş oluyor ya da olamayanların ben zaten o süreçte vazgeçtiğim için (ya da eskisi gibi beni heyecanlandırmadığı için) olmadığını görüyorum.

*

*

Listeye tekrar bakarken o maddelere tik atmak hem çok zevkli oluyor hem de istediğimiz şeyi hayatımıza çekmenin (yaratımın) düşündüğümüz kadar zor olmadığını görüyoruz. :)

*

*

Tekrar dönüp listeye bakmak için min. 3 ay bekleyin derim. 3 ayda muhtemelen tamamı olmasa da listeden bir şeylerin olmaya başladığını göreceksiniz. Ben genelde 6 ay ya da 1 sene sonra bakmayı tercih ediyorum. ‍Haydi ertelemeden şimdi siz de oturun ve başlayın yazmaya.‍ :)


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page