Merhaba, ben Uzman Psikolog Melis Özmen. 2009 yılında, Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Ardından Maltepe Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzmanlığımı aldım. Surp Pırgıç Ermeni Hastanesi’nde, klinik psikoloji stajımı tamamladıktan sonra, çeşitli psikoterapi merkezlerinde bireysel seanslarımı sürdürdüm. 2012-2017 yılları arasında birkaç farklı anaokulunda; okul müdürü, psikolog ve eğitim danışmanı olarak çalıştım. 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde ‘Davranış Psikolojisi’ dersi verdim. 2010-2013 yılları arasında, birçok farklı kulüp ve milli takım kadrolarında psikolog olarak görev aldım. Tüm bu süreçte; bilişsel davranışçı terapi, duygu odaklı terapi, psikanalitik psikopatoloji, oyun terapisi, sanat terapisi gibi şuan sayısını hatırlayamadığım bir çok farklı eğitim ve seminere katıldım.

Tüm bu eğitimlere rağmen özellikle yetişkin danışanlarımla çalışırken, eksik kaldığını düşündüğüm parçaları, Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un öğretileriyle tamamladım. Aykut Oğut’tan bir yıl seans aldım, dört tane workshoplarına katıldım ve en son 15 ay süren, her günü dolu dolu geçen, sertifika programını tamamladım. Bu yolculuk esnasında, bambaşka bir hayata geçtim. Kendi işimi kurup hep hayalini kurduğum merkezimi açtım, gelirimi 3 katına çıkarttım, kendime bir sürü pasif gelir yarattım, her köşesini çok sevdiğim evimi buldum, hayallerimin bile ötesinde olan bir ilişki yarattım, kendi içimdeki gücü keşfettim, özgürleştim ve daha bir sürü hayatıma bambaşka renkler katan gelişmeler yaşadım. Bu muhteşem serüvenin ardından şimdi sizlerle, burada buluştuk ve ben birlikte çalışacağımız için çok mutluyum. :)

 

Şuan yetişkinlerle olan seanslarıma online olarak devam etmekteyim. Seanslarımızı her hafta birlikte belirleyeceğimiz aynı gün ve saatte, haftada 1 gün şeklinde yapıyoruz. İlişkiler, çocukluk dönemi travmaları, kariyer, bolluk bereket, para, kilo, sağlık, kişisel gelişim, içsel süreçler gibi birçok farklı konu üzerine çalışabiliyoruz. 10 yaş ve üstü çocuklarla uygun olması durumunda online olarak seanslarımızı sürdürüyoruz. Online çalışmaya uygun olmayan ve daha küçük yaş çocuklar için ailelerine danışmanlık veriyorum. 

Aldığım Temel Eğitimler: Kognitif Terapi Eğitimi, Duygu Odaklı Terapi Eğitimi, Çocuk Odaklı Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi, Kısa Süreli Oyun Terapisi, Çocuk Psikanalizi Kuramı ve Psikopatolojisi, Rorschach Testi, CAT (Çocuklarda tematik algı testi) TAT (Genç ve yetişkinlerde tematik algı testi), DSM-Eksen I Bozuklukları Yapılandırılmış Klinik Görüşme (SCID-I), EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) 1. Düzey Eğitimi.

Sosyal Sorumluluk Projeleri: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi-Gönüllü Psikolog/ Türk Kadınlar Birliği- Aile Seminerleri / Genç Hayat Vakfı- Gönüllü Psikolog / Umut Sokak Çocukları Derneği -Yardım Projesi / TİFALDİ (Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi) Projesi- Psikolog

Yüksek Lisans Tezi: “Oidipal Dönemde Babalık İşlevinin Anaokulu Bağlamında Çocuğun Ruhsal Gelişimi Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi” (Tez Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Alper Şahin).