top of page

Merhaba, ben Uzman Psikolog Melis Özmen. 2009 yılında, Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Ardından Maltepe Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzmanlığımı aldım. Surp Pırgıç Ermeni Hastanesi’nde, klinik psikoloji stajımı tamamladıktan sonra, çeşitli psikoterapi merkezlerinde bireysel seanslarımı sürdürdüm. 2012-2017 yılları arasında birkaç farklı anaokulunda; okul müdürü, psikolog ve eğitim danışmanı olarak çalıştım. 2011 yılında Marmara Üniversitesi’nde ‘Davranış Psikolojisi’ dersi verdim. 2010-2013 yılları arasında, birçok farklı kulüp ve milli takım kadrolarında psikolog olarak görev aldım. Tüm bu süreçte; bilişsel davranışçı terapi, duygu odaklı terapi, psikanalitik psikopatoloji, oyun terapisi, sanat terapisi gibi birçok farklı eğitim ve seminere katıldım. 2015 yılından beri çocuk ve yetişkin psikolojisi üzerine bir çok farklı konuda seminer ve workshoplar düzenledim.

Kendi kişisel gelişim yolculuğumda Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un öğretilerini kullandım. Aykut Oğut’tan bir yıl seans aldım, dört tane workshoplarına katıldım ve en son 15 ay süren sertifika programlarını tamamladım. Bu yolculuk esnasında bambaşka bir hayata geçtim. Kendi işimi kurup hep hayalini kurduğum merkezimi açtım, gelirimi 3 katına çıkarttım, kendime bir sürü pasif gelir yarattım, her köşesini çok sevdiğim evimi buldum, hayallerimin bile ötesinde olan bir ilişki yarattım, kendi içimdeki gücü keşfettim, özgürleştim ve daha bir sürü hayatıma bambaşka renkler katan gelişmeler yaşadım. Seanslarımda da ihtiyacı olan ve arzu eden danışanlarımla bu bilgileri paylaşmaya devam ediyorum.

Danışanlarımla çalışırken kişinin ihtiyacına uygun olan yöntemle ilerlerken, BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), EMDR (Travma Terapisi) ile Aykut ve Esra Oğut’un öğretilerini kullanıyorum. Gerektiğinde hepsini harmanlayarak danışanımın en rahat fayda sağlayabileceği modeli sunuyorum.

Şuan yetişkinlerle olan seanslarımı ağırlıklı olarak online yaparken, özellikle yüz yüze seans isteyen danışanlarımla da Bağdat Caddesi, Caddebostan’daki danışmanlık merkezinde seanslarımı sürdürüyorum.

Aldığım Temel Eğitimler: BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), Duygu Odaklı Terapi, EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) 1. Düzey Eğitimi. Çocuk Odaklı Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi, Kısa Süreli Oyun Terapisi, Çocuk Psikanalizi Kuramı ve Psikopatolojisi, Rorschach Testi, CAT (Çocuklarda tematik algı testi) ve TAT (Genç ve yetişkinlerde tematik algı testi), DSM-Eksen I Bozuklukları Yapılandırılmış Klinik Görüşme (SCID-I).

Sosyal Sorumluluk Projeleri: Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi-Gönüllü Psikolog/ Türk Kadınlar Birliği- Aile Seminerleri / Genç Hayat Vakfı- Gönüllü Psikolog / Umut Sokak Çocukları Derneği -Yardım Projesi / TİFALDİ (Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi) Projesi- Psikolog

Yüksek Lisans Tezi: “Oidipal Dönemde Babalık İşlevinin Anaokulu Bağlamında Çocuğun Ruhsal Gelişimi Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi” (Tez Danışmanı: Yrd. Doç. Dr. Alper Şahin).

bottom of page