top of page

Sevgi mi – Korku mu?


Şuan saysanız kaç tane farklı duygu gelir acaba aklınıza? Lütfen bir kaç dakika düşünün, hatta isterseniz yazın bakalım kaç adet bulabileceksiniz? Ne kadar fazla bulursanız duygularınızla o kadar temas içinde yaşıyorsunuz demektir. Genelde gördüğüm, (hatta ben de ilk yaptığımda aynı şey olmuştu) insanın aklına çok az sayıda farklı duygu geliyor ve bu herkesi şaşırtıyor.

Evet kaç adet bulabildiğiniz?

İnanın o düşündüğünüzden çok daha fazlası var Gene de 15- 20 adet bulabildiyseniz genele göre başarılısınız demektir

Peki cevap ne mi?

100’ün üzerinde farklı duygumuz vardır.

Bu çalışmayı her yaptığım kişi var olan duygu adetini duyunca şaşırıyor. Aslında işin ilginç kısmı da onlarca duygu içinde, temelde var olan yalnızca iki duygumuz vardır. Diğer tüm duygular bu iki duygunun türevleridir. Sevgi ve Korku insanoğlunun iki temel duygusu. Bir düşünün mutluluk, huzur, neşe, sevinç, aşk, şefkat… tüm bu duyguların altındaki his sevgi değil midir? Peki kaygı, öfke, endişe, üzüntü, acı, nefret… tüm bu duyguların altında ise korku vardır. Bazen kaybetmekten korktuğumuz için öfkeleniriz bazen de acı çekmekten korktuğumuz için endişeleniriz. İlk bakışta gözükmezler çünkü tüm bu duygular aslında korkunun maske takmış halidir ama biraz daha yakından bakmayı seçtiğinizde siz de görebilirsiniz.

O halde hayatınızda sevgi enerjisini mi seçeceksiniz yoksa korku enerjisini mi?

Unutmayın hangi enerjiyi seçerseniz, hangi frekanstan yayın yaparsanız (tıpkı bir radyo gibi) evren size o frekanstan cevap vermek zorunda.

Sevgi mi – Korku mu?


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page